Okulistyka dziecięca

OKULISTYKA DZIECIĘCA

W zakresie okulistyki dziecięcej wykonujemy następujące usługi:

- diagnostyka niemowląt i dzieci
- korekcja wad wrodzonych oczu niemowląt i dzieci
- diagnostyka i leczenie zeza i niedowidzenia
- diagnostyka i leczenie niedrożności dróg łzowych - SONDOWANIE
- leczenie chorób oczu u niemowląt i dzieci
- rozwiązywanie problemów okulistycznych w dziecięcych chorobach układowych

 

Informacje dla Pacjentów 

Diagnostyka wad wzroku autorefraktometrem  lub przy pomocy skiaskopii. Badanie jest nieinwazyjne dla dziecka, wykonywane przez wykwalifikowanego lekarza okulistę. Dla dziecka niezwykle ważny jest moment wykrycia wady wzroku. Wykrytą odpowiednio wcześnie wadę można skorygować poprzez zalecenie odpowiedniej korekcji okularowej. Zbyt późne jej zdiagnozowanie może doprowadzić do znacznych problemów z widzeniem w późniejszym okresie życia, co może mieć istotny wpływ na prawidłowy, psychoruchowy rozwój dziecka.

Badanie drożności dróg łzowych. Wrodzona niedrożność dróg łzowych  wynika z zaburzeń rozwojowych, występuje dość często (u 6-20% noworodków) i ujawnia się w pierwszych tygodniach życia (czasem dopiero w 3-4 miesiącu życia).
Objawy niedrożności dotyczą jednego lub obu oczu i polegają na łzawieniu a następnie pojawieniu się wydzieliny ropnej, przy czym oko nie jest zaczerwienione. Czasami można zauważyć nieco poniżej kąta oka od strony nosa uwypuklenie zapalnie zmienionego worka łzowego. Taki stan, gdy nie jest leczony może doprowadzić do poważnych powikłań.

Script logo
Do góry